29 بهمن جشن مهرمن نماد عشق و احساس یک ایرانی

سلام و درود به تمامی ایرانیان عزیز …

با دیدن عنوان این مطلب کمی کنجکاو شدید که بدانید به راستی مهرمن چیست و به چه کسانی مهرمن می گویند ؟؟؟

مقدمه های زیادی در سایت مهرمن درج شده است پس اینجا بطور خلاصه در مورد مهرمن و آئین مهرمن صحبت خواهیم کرد .

نام مهرمن از دو واژه مهر و بهمن گرفته شده است مهر : ، عشق ، دوستی و محبت – رحم، شفقت– آفتاب بهمن (وهومن ) و منش پاک ِاندیشه پاک و نیز ماه جشن و برگذاری این مراسم است . تمامی این معانی در چند قالب مشترک معنا پیدا می کند ، ملیت ایرانی و خدای یگانه !!

در معنای کلی مهرمن می توان اینگونه بیان کرد که مهرمن : نمادی از عشق  و احساس یک ایرانی است که همواره در پناه خدای یگانه همیشه جاودانه می ماند .

دو واژه عشق  و دوستی مبنای اصلی این کلمه هستند اما همین دو واژه معنا و مفهوم عمیقی را تداعی می کنند . بطور اشتباه بشتر تصور می کنند عشق تنها بین دو جنس زن و مرد است و دوستی ها هم باید اینگونه باشد ؟ اما این نظریه کاملا غلط و سست پایه است .
چرا ؟
در مهرمن عشق یک ایرانی می تواند به هر کسی باشد که عمیق ترین آن عشق به خداست و به مراتب بعد از آن عشق به همسر ، خانواده ، پدر ، مادر ، دوستان و غیره … در دوستی هم همین گونه است در مهرمن یکی اصلی ترین اصول ، حفظ حریم شخصی افراد است بطوری که یک دوستی پایدار بدون در نظر گرفتن سن ، جنس و موقعیت … تنها با حفظ حریم سالم ماندگار خواهد ماند .

نتیجه :
با توضیحات بالا مهرمن به یک ایرانی گفته می شود که در اوج احساس خود پایبند به اصول انسانی بوده و همواره با حفظ هویت خود در پی پیشرفت سرزمین خود است .

شما هم اگر از هر قوم و آئینی که هستید ، اما ملیتی ایرانی دارید و در پناه خدای یگانه برای پیشرفت و حفظ هویت ملی خود تلاش می کنید . یک مهرمن هستید

هر ساله جشن مهرمن در ۲۹مین روز از ماه بهمن برگذار می شود و تا جشن سپندارمذگان  در ۵ اسفند به مدت یک هفته با عنوان جشن همبستگی و عشق و دوستی ایرانیان در سراسر کشور برگذار می شود .

به امید روزی که هر ایرانی مهرمنی جاودانه باشد

سایت ، کلوب و هر آنچه در دنیای مجازی و غیر مجازی درج میشود متعلق به هیچ شخص و مالکیت هیچ کجا نیست . همگی این مطالب متعلق به تمامی ایرانیان در سراسر جهان میباشد .  اینجانب به عنوان مدیریت مهرمن ، عضو کوچکی از این جانواده بزرگ می باشم که از شما هم دعوت می کنم به این خانواده بزرگ بپوندید  تا نمائی جاودان و حقیقی از عشق و احساس یک ایرانی برای آیندگان و جهانیان به یادگار بذاریم تا شاهد آن نباشیم عده ای با سود آوری و استفاده از تفاوت های قومیتی و مذهبی این سرزمین و مردمانش را بازیچه دست خود قرار دهد .